Warsztat

Doświadczenie, zdobyte za granicą przyczyniło się znacząco do dopracowania wszystkich podstawowych elementów profesjonalnego szkolenia tenisistów. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem zawodniczym zaowocowało powstaniem optymalnej metody szkoleniowej. Mowa tu o Trening Kompleksowym, który leży u podstaw efektywnego szkolenia. Opiera się on na czterech czynnikach obrazowo przypominających cztery koła zębate, które zazębiają się by wzajemnie współpracować. Jest to technika, taktyka, kondycja i psychika.

Aby osiągnąć mistrzostwo, właśnie te tzw. ‘’zębatki’’ muszą bez zakłóceń harmonijnie funkcjonować.

Organizacja treningu.W celu pełnego wykorzystania jednostki treningowej zastosowanie znalazł unikatowy system planowania treningu. Jest to pełna kontrola wcześniej wspomnianej jednostki treningowej na przestrzeni paru tygodni. Tak szczegółowa kontrola treningu pozwala na efektywne wykorzystanie koncepcji treningu kompleksowego. Na podstawie tych danych można przeprowadzać dokładne analizy szkolenia każdego zawodnika, oraz określać dalszy przebieg doskonalenia czterech fundamentalnych cech profesjonalisty. Mowa tu oczywiście o Technice, Taktyce, Kondycji i Psychice.

Dodatkowym wsparciem które w pełni zoptymalizuje metody treningowe jest analiza meczowa. Ma ona również powiązanie z treningiem kompleksowym.

Copyright © TennisMax | Wszelkie prawa zastrzeżone